Myślenice: policja zatrzymała kasjerkę za kradzież szpitalnych pieniądzy

Autor: policja.pl/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2016 14:16

Kasjerka - 27-letnia mieszkanka gminy Myślenice (Śląskie) została zatrzymana przez policję. Usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa z art. 284 § 2 KK. Przyznała się do winy. Tłumaczyła, że pewną część powierzonych pieniędzy zgubiła, a resztę przeznaczyła na własne potrzeby.

Fot. archiwum

W grudniu ubiegłego roku Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach została powiadomiona przez dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach o stwierdzeniu braku środków pieniężnych w kasie szpitala. W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że osoba pełniąca w tej placówce obowiązki kasjerki, w ciągu 2015 roku, w różnych okresach czasu, przywłaszczyła sobie część powierzonych jej pieniędzy.

W momencie przedstawiania zarzutu określono tę kwotę na ponad 177 tys. zł. Środki te - zgromadzone w kasie głównej szpitala - pochodziły z wpłat od jednostek organizacyjnych SP ZOZ (np. kuchnie, parkingi). Kobieta uszczuplała regularnie zgromadzone tam pieniądze, podbierając je z kasy.

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach wydała postanowienie o oddaniu podejrzewanej - do czasu rozprawy - pod dozór policji i zastosowaniu wobec niej poręczenia majątkowego.

Więcej: www.policja.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum