Myślenice: dane osobowe pracowników szpitala usunięte z sieci

Autor: wiadomosci24.pl/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2009 10:52

Dyrektor szpitala w Myślenicach musi usunąć dane osobowe pracowników sekcji higieny, które były zamieszczone w internecie - zadecydował Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Szpital ogłosił przetarg na usługi. Lista z personaliami 63 osób, to dane pracowników „przejętych w ramach wykonywania zamówienia” do świadczenia usług sprzątania i utrzymania czystości w  szpitalu oraz transportu. Dyrekcja zamieściła na stronach internetowych warunki umowy wraz z podaniem nazwisk osób wybranych do ich świadczenia.

Pracownicy sekcji higieny z pomocą związków zawodowych złożyli skargę do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, który nakazał usunięcie danych osobowych.

Zastępca Generalnego Inspektora Andrzej Lewiński powołuje się w uzasadnieniu na art. 23 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 r. „Zgodnie z tym przepisem, przetwarzanie danych jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy osoba której dane dotyczą wyrazi na to zgodę” - wyjaśnia urząd GIS. Ze strony pracowników takiej zgody nie było.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum