Mława: prokuratura domaga się zakazu wykonywania zawodu dla lekarza

Autor: Nasza Mława/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2019 11:46

Na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata w listopadzie ub.r. skazał Sąd Rejonowy w Mławie (Mazowieckie) lekarza, który dopuścił się molestowania seksualnego pacjentki. Sąd nie przychylił się natomiast do wniosku prokuratury o zakazanie mu wykonywania zawodu. Prokuratura złożyła właśnie apelację od tego wyroku

Mława: prokuratura domaga się zakazu wykonywania zawodu dla lekarza
Fot. archiwum

Prokuratura Rejonowa w Mławie domaga się orzeczenia środka karnego w postaci zakazu wykonywania zawodu lekarza-ginekologa na okres dwóch lat.

Na mocy wyroku sądu lekarz będzie musiał także zapłacić kilkudziesięciotysięczne zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonej kobiety oraz poniesie koszty sądowe.

Chodzi o przypadek z 2016 r. kiedy  młoda mieszkanka Mławy złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym przez lekarza z miejscowego szpitala w trakcie badania ginekologicznego. Mężczyzna usłyszał zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec pacjentki podczas wizyty w gabinecie. Postępowanie było niejawne ze względu na dobro poszkodowanej.

Więcej: www.naszamlawa.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum