Ministerstwo Zdrowia: uczniowie pod opieką lekarzy rodzinnych

Autor: Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2009 11:15

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie organizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi i młodzieżą. Taki obowiązek nałożyła na resort tzw. ustawa koszykowa.

Zgodnie z projektem rozporządzenia, sprawowanie opieki zdrowotnej nad dziećmi i młodzieżą należy do obowiązków lekarza rodzinnego, lekarza dentysty, pielęgniarki szkolnej, higienistki, ale także rodziców oraz dyrektora szkoły.

Jeżeli szkoła ma gabinet lekarski lub pielęgniarski, tam powinna być przechowywana dokumentacja medyczna ucznia. W przypadku braku gabinetu, opieka profilaktyczna musi być zapewniona uczniom przez lekarza i pielęgniarkę podstawowej opieki zdrowotnej w miejscu prowadzenia przez nich praktyki i tam powinna znajdować się dokumentacja medyczna uczniów.

NFZ, zgodnie z propozycją ministerstwa, musi przekazywać wojewodom nazwy i adresy świadczeniodawców, którzy zapewnią uczniom opiekę zdrowotną wraz z miejscem udzielania tej opieki oraz liczbą uczniów przypadających na jednego świadczeniodawcę.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum