Ministerstwo Zdrowia o kształceniu pielęgniarek i położnych

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2012 14:05

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań, dotyczących kształcenia pielęgniarek i położnych został we wtorek (21 lutego) przekazany do uzgodnień zewnętrznych.

Do konsultacji przekazywane jest rozporządzanie oparte na ustawie o zawodach pielęgniarki i położnej z 15 lipca 2011 r. Ministerstwo Zdrowia przypomina, że projektowane aktualnie regulacje poprzedzone były rozporządzeniem w sprawie standardów kształcenia pielęgniarek i położnych w szkołach wyższych i wyższych szkołach zawodowych z dnia 15 kwietnia 2002 r.

Konsultowany obecnie projekt rozporządzenia określa szczegółowe wymagania dotyczące kształcenia pielęgniarek i położnych w szkołach pielęgniarskich i szkołach położnych. Rozporządzenie zawiera wymogi w zakresie sposobu realizacji programu kształcenia, kadry, bazy dydaktycznej, w tym służącej kształceniu klinicznemu (praktyki zawodowe) oraz wymagania dotyczące posiadania wewnętrznego systemu oceny jakości kształcenia.

Jak informuje resort zdrowia w uzasadnieniu projektu, z uwagi na fakt, że rozporządzenie nie wprowadza nowych wymagań w stosunku do obowiązującego stanu prawnego wejdzie ono w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Projekt został przekazany do uzgodnień zewnętrznych 21 lutego. Termin zgłaszania uwag upływa 29 lutego.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum