×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ministerstwo Sprawiedliwości ws. ustawy o biegłych

Autor: RPO/Rynek Zdrowia22 grudnia 2015 14:23

Rzecznik Praw Obywatelskich otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie stworzenia kompleksowej regulacji dotyczącej działalności biegłych sądowych.

Ministerstwo Sprawiedliwości ws. ustawy o biegłych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wiceminister Marcin Warchoł poinformował, że projekt ustawy został poddany konsultacjom publicznym. Swoje opinie przedstawili m.in. Prokurator Generalny, Krajowa Rad Sądownictwa, Sąd Najwyższy.

Ponadto, wiceminister podkreślił, że od września 2014 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości była prowadzona przez NIK kontrola pt. „Funkcjonowanie biegłych w wymiarze sprawiedliwości".

W wyniku kontroli uznano za zasadne rozważenie zmian w przygotowanym projekcie ustawy o biegłych sądowych, tak aby zostały uwzględnione uwagi przedstawione podczas konsultacji a także wnioski z badań, które Ministerstwo Sprawiedliwości zleciło Instytutowi Wymiaru Sprawiedliwości.

Obecnie resort oczekuje na zakończenie prac badawczych Instytutu, a następnie dokonanie ich analizy w kontekście przygotowanego projektu ustawy o biegłych sądowych. Przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości zaznaczył, że dopiero wówczas możliwe będzie podjęcie decyzji co do dalszych prac legislacyjnych.

Więcej: www.brpo.gov.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze