Minister zdrowia rozmawiał z dyrektorem wielkopolskiego NFZ o zdarzeniach w szpitalu w Ostrzeszowie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 września 2020 16:41

Minister zdrowia Adam Niedzielski rozmawiał z dyrektorem wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia o zdarzeniach w szpitalu w Ostrzeszowie. Wszystko zostanie sprawdzone i wyjaśnione  zapewnił w czwartek (3 września).

Minister zdrowia rozmawiał z dyrektorem wielkopolskiego NFZ o zdarzeniach w szpitalu w Ostrzeszowie
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Minister był pytany na konferencji w Warszawie o zdarzenia, do jakich doszło w ostrzeszowskim szpitalu.

- Jestem zainteresowany tym, co wydarzyło się w Ostrzeszowie. Miałem już okazję rozmawiać z dyrektorem wielkopolskiego NFZ. Będziemy wszystko sprawdzali i wyjaśniali. Jeśli potwierdzi się to, o czym słyszymy powszechnie, to, oczywiście, takiego standardu nie akceptuję - powiedział Niedzielski.

- Będziemy przyłączali się, czy to do działań prokuratury, pomagając badać i weryfikować dokumentację medyczną, czy też używając narzędzi kontrolnych ministra zdrowia, czyli korpusu kontrolerskiego Narodowego Funduszu Zdrowia - dodał.

W sobotę na oddziale intensywnej opieki medycznej w ostrzeszowskim szpitalu zmarła 35-lenia kobieta, matka trojga dzieci. O tragedii poinformowała jej siostra na portalu społecznościowym. Z jej informacji wynikało, że do szpitala w Ostrzeszowie kobiety przyjeżdżały dwukrotnie w piątek i za każdym razem pacjentka otrzymywała receptę z lekami przeciwbólowymi bez badania jej. Za trzecim razem wezwano pogotowie do domu, zabrano ją na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie zmarła.

To druga tragiczna sytuacja związana z ostrzeszowskim szpitalem. Na początku sierpnia do tej samej placówki medycznej trafiła 28-letnia ciężarna kobieta z silnymi objawami duszności. Przyjęto ją na oddział ginekologiczny, gdzie jej stan się pogorszył. Kobieta zmarła podczas transportu do szpitala w Ostrowie Wlkp.

Starosta ostrzeszowski Lech Janicki poinformował w środę PAP, że w związku z serią tragicznych wydarzeń w ostatnim czasie w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia i w ślad za licznymi skargami mieszkańców odwołał radę nadzorczą szpitala za brak właściwej kontroli.

"Jednocześnie prezes placówki medycznej został zobowiązany do podjęcia czynności służbowych wobec dyrektora ds. medycznych OCZ, który zostanie odwołany ze stanowiska" - poinformował starosta. 

PAP - Katarzyna Lechowicz-Dyl, Klaudia Torchała

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum