Minister Niedzielski objęty ochroną po wtargnięciu grupy osób pod drzwi jego mieszkania

Autorzy: PAP; IB • Źródło: Rynek Zdrowia23 maja 2021 07:51

Zostałem objęty ochroną. Podjęte zostaną również kroki prawne - napisał na Twitterze Adam Niedzielski po wtargnięciu grupy osób do budynku, w którym mieszka.

Minister Niedzielski objęty ochroną po wtargnięciu grupy osób pod drzwi jego mieszkania
Minister zdrowia Adam Niedzielski Fot. Archiwum
  • Adam Niedzielski poinformował, że po piątkowym incydencie otrzymał ochronę
  • Bezmyślna agresja nie może zdominować naszego życia publicznego i pozostać bez reakcji - ocenił
  • Kilkanaście osób naruszyło prywatność ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wdzierając się do bloku, gdzie znajduje się jego prywatne mieszkanie

Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia i współczucia dotyczące wczorajszej sytuacji. Zostałem objęty ochroną. Podjęte zostaną również kroki prawne. Bezmyślna agresja nie może zdominować naszego życia publicznego i pozostać bez reakcji - wskazał we wpisie minister zdrowia.

Jak mówił w sobotę podkom. Rafał Retmaniak., zastępca rzecznika stołecznej policji, minister Niedzielski zgłosił na policję, że pod jego domem zebrała się grupa osób, które zachowują się wobec niego natarczywie.

Materiał już w prokuraturze

Wyjaśnił, że policja przekazała już do prokuratury materiał zebrany w tej sprawie sprawie. Dodał, że do zdarzenia doszło w piątek około godziny 20.

Podał, że kiedy na miejsce zdarzenia udali się policjanci, osoby, o których mowa, już się oddaliły. - Teraz cały zebrany materiał - wszystkie okoliczności - w tej sprawie zostały przekazane do prokuratury celem oceny prawno-karnej - powiedział podkom. Retmaniak. Wyjaśnił, że w zależności od oceny prokuratury policja będzie prowadzić dalsze czynności.

Portal TVP Info podał w sobotę, że kilkanaście osób naruszyło prywatność ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wdzierając się do bloku, gdzie znajduje się jego prywatne mieszkanie.

"Wiemy, gdzie on mieszka"

"My wiemy dokładnie, gdzie on mieszka i będziemy tutaj, nie raz, nie dwa" - miał grozić jeden z mężczyzn. Jak ustalił portal, do incydentu doszło w Warszawie na jednym z osiedli, gdzie znajduje się prywatne mieszkanie ministra zdrowia.

Z nagrania umieszczonego w mediach społecznościowych wynika, że grupa kilkunastu osób - nie jest jasne, z jaką organizacją czy grupą związanych - poznała prywatny adres Niedzielskiego i zaczaiła się przed blokiem - podała stacja.

Kiedy pod mieszkanie podszedł minister, wówczas kilka osób podbiegła do niego. "Dlaczego jesteśmy tak traktowani?" - miał zwracać się do ministra jeden z mężczyzn. Intruzi weszli do bloku i wbiegli na piętro, na którym mieszka Niedzielski. Tam również próbowali zadać mu pytania, podążając aż pod same drzwi prywatnego mieszkania. Incydent był przez nich nagrywany.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum