Mimo wyroku TK, dyrektor CEM odmawia udostępnienia pytań

Autor: RRX/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2016 18:09

Mimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dyrektor Centrum Egzaminów Medycznych, dr hab. Mariusz Klencki wydał decyzję o odmowie udostępnienia Naczelnej Izbie Lekarskiej pytań z egzaminów LEK, LDEK i PES.

Mimo wyroku TK, dyrektor CEM odmawia udostępnienia pytań
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W związku z tym 19 sierpnia Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej podjęło jednogłośnie decyzję o złożeniu odwołania od decyzji dyrektora Centrum Egzaminów Medycznych (odwołanie będzie rozpatrywał minister zdrowia) , a prezes Naczelnej Rady Lekarskiej wystosował list do lekarzy i lekarzy dentystów.

W liście przytoczono fragment uzasadnienia wyroku: ”Wyrok Trybunału w niniejszej sprawie umożliwi dostęp do testów wykorzystywanych w trakcie egzaminów, które już się odbyły”. Prezes NRL skomentował to następująco: ”Trzeba naprawdę dużo zlej woli po stronie Dyrektora Centrum Egzaminów Medycznych, aby tych słów Trybunału nie widzieć albo nie chcieć dostrzec, szczególnie teraz, kiedy wyrok Trybunału został oficjalnie opublikowany”.

TK podzielił w wyroku z 7 czerwca stanowisko NRL w sprawie dostępu do pytań egzaminacyjnych z egzaminów LEK, LDEK i PES.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum