Mężczyzna po dopalaczach napadł na ratownika medycznego

Autor: oprac. JKB • Źródło: Facebook, Rynek Zdrowia05 stycznia 2022 08:21

Jak poinformowało Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, do dramatycznego zdarzenia doszło 4 stycznia w Rudzie Śląskiej. Ratownik został zaatakowany przez mężczyznę po dopalaczach.

Ratownik został zaatakowany podczas czynności służbowych. Fot. Shutterstock
  • Do napaści doszło w Rudzie Śląskiej. Zespół Ratownictwa Medycznego przyjechał na wezwanie policji – przy przystanku autobusowym przy ul. 1-Maja leżał młody mężczyzna, który wykazywał niepokojące objawy
  • Ratownicy zabrali go do karetki. W trakcie mierzenia ciśnienia mężczyzna nagle zerwał się z noszy, wyrwał pasy i zaatakował ratownika
  • Ratownik doznał urazu głowy, a oprócz tego miał poszarpane ubranie i zniszczone okulary. Napastnikowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jak ustalono młody mężczyzna był po dopalaczach

Czytaj: IHU. Nowy wariant koronawirusa ma 46 mutacji. Czy jest groźny?

Nowe obostrzenia. Dziś rząd ma podjąć decyzje o zaostrzeniu restrykcji

Ratownik medyczny zaatakowany przez mężczyznę po dopalaczach

O napaści poinformowało Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. To niestety nie pierwszy taki incydent, gdy ratownik medyczny został zaatakowany przez pacjenta.

Do zdarzenia doszło 4 stycznia wieczorem w Rudzie Śląskiej, w okolicy przystanku autobusowego przy ulicy 1 Maja. Karetka pogotowia została wezwana na miejsce przez policję. Pacjentem okazał się 20-letni mężczyzna po dopalaczach – leżał na ziemi, miał nudności i jak zaznaczył dyspozytor: "wykręca nim".

Jak relacjonuje dalej WPR, ratownicy zaprowadzili pacjenta do karetki, a z racji na jego niekontrolowane ruchy, musieli przywiązać go pasami do noszy. Niestety w trakcie rutynowego mierzenia ciśnienia, 20-latek wyrwał się z padów i zaatakował jednego z ratowników – uderzył go z całej siły w twarz, zniszczył ubranie oraz okulary.

Napastnik powstrzymany przez policję

Agresywnego mężczyznę obezwładnili policji. Następnie został przewieziony do szpitala.

- Agresja pacjentów wobec ratowników medycznych to niemal codzienność, dlatego od października ubiegłego roku Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach organizuje dla ratowników medycznych Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach cykliczne szkolenia z zakresu samoobrony w ambulansie – wyjaśnia WPR w Katowicach.

Napastnikowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum