Mazowsze: jest śledztwo ws. tragicznego zderzenia osobówki i karetki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2020 10:23

Jest śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło w Ostrowi Mazowieckiej. Śmierć na miejscu poniosła jedna osoba, a cztery zostały ranne - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej. Tam też 4 maja na skrzyżowaniu ulicy Sportowej z ulicą Szkolną przed godz. 15 miał miejsce tragiczny wypadek z udziałem karetki. Jak ustalono, kierujący fiatem seicento 78-latek, jadący z 83-letnią pasażerką nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał na skrzyżowanie dróg, po czym uderzył w prawidłowo jadącą karetkę pogotowia, którą jechał zespół ratowniczy.

"W następstwie tego wypadku śmierć na miejscu poniosła pasażerka fiata seicento, natomiast pozostałe osoby doznały obrażeń ciała" - podała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Kierowca fiata trafił do Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Natomiast członkowie załogi karetki zostali przewiezieni do Szpitala w Ostrowi Mazowieckiej.

"Dwie osoby z załogi karetki, z uwagi na odniesione obrażenia, nadal są hospitalizowane" - poinformowała prokuratura Okręgowa.

Przekazała też, że na miejscu zdarzenia wykonano oględziny miejsca wypadku z dokumentacją fotograficzną, dokonano oględzin obu pojazdów uczestniczących w zdarzeniu, zbadano stan trzeźwości obu kierowców oraz przesłuchano w charakterze świadków wszystkie osoby, które miały wiedzę o zdarzeniu. "Sekcja zwłok kobiety z udziałem, biegłego lekarza patomorfologa, została przeprowadzona w dniu 6 maja 2020 roku" - podała prokuratura.

Aleksandra Kuźniar

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum