Mazowieckie: zarzuty dla dwóch osób w śledztwie dot. oddziału NFZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2015 17:45

Prokuratura Okręgowa w Warszawie stawia dwóm osobom zarzuty w śledztwie dotyczącym przypadków korupcji w mazowieckim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia - poinformował w środę (18 marca) jej rzecznik prasowy prok. Przemysław Nowak.

Mazowieckie: zarzuty dla dwóch osób w śledztwie dot. oddziału NFZ

Nowak nie chciał ujawniać szczegółów postępowania, podał jedynie, że zatrzymania dwóch osób dokonali - na zlecenie prokuratury - funkcjonariusze CBA.

Podał, że od listopada 2014 r. prokuratura prowadziła śledztwo "w sprawie podejrzenia przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji przez osobę pełniąca funkcje w mazowieckim oddziale wojewódzkim NFZ".

- W tym śledztwie w środę na polecenie prokuratora funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby. Stawiane są im zarzuty o charakterze korupcyjnym. Czynności się nie zakończyły, trwają przesłuchania jednej osoby - dodał.

Zaznaczył, że być może udzieli więcej informacji w czwartek.

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński potwierdził udział Biura w zatrzymaniu dwóch osób, ale nie chciał mówić o szczegółach sprawy.

- Potwierdzam, że działamy w tej sprawie, ale po wszelkie informacje odsyłam do prokuratury - zaznaczył.

Według Radia Zet, które informowało o zatrzymaniach, chodzi o byłego wiceszefa mazowieckiego NFZ Mirosława J. i radcę prawnego. Mieli zostać zatrzymani w środę rano w związku z prawie 2 mln zł łapówki za rozliczenie nadwykonań - zapłaty NFZ za ponadlimitowe świadczenia zdrowotne. J. miał przyjąć prawie 2 mln zł w zamian za podpisanie ugody z jedną z podwarszawskich klinik, dzięki czemu otrzymała ona ponad 17 mln zł.

Według lokalnej gazety powiatowej w Legionowie chodzi o klinikę Mediq, jednak Nowak nie potwierdził, że chodzi o tę konkretną placówkę.

- Rzeczywiście potwierdzam, że chodzi o jedną z klinik z Legionowa - powiedział, jednak nie chciał odnieść się do innych doniesień mediów, m.in. funkcji zatrzymanych osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum