Mazowieckie: 25-latka sprzedawała fałszywe zaświadczenia lekarskie

Autor: Radio Eska/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2018 09:15

Dwa lata temu w Sochaczewie ujawniono podrobioną książeczkę zdrowia wydawaną do celów sanitarno-epidemiologicznych z badaniami z sanepidu. Policja zaczęła rozpracowywać oszusta, który za kwotę kilkudziesięciu złotych oferował dokumenty o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia pracy, książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych czy fałszywe wyniki badań.

Jak ustalili kryminalni, kobieta posługiwała się m.in. danymi nieżyjących już lekarzy medycyny pracy. Fot. Produnis/Wikimedia Commons (zdjęcie ilustracyjne_

Ustalić fałszerza było bardzo trudno. Zmieniał adresy IP oraz numery telefonów podanych do kontaktów na jednym ze znanych ogólnopolskich portali ogłoszeniowych, gdzie oferowana była fałszywa dokumentacja medyczna. Na tym etapie postępowania do sprawy włączyli się również funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Radomiu. Wspólne działania doprowadziły do ustalenia i namierzenia oszusta - przypomina Radio Eska. 

W październiku 2017 r. w Grodzisku Mazowieckim zatrzymano 25-letnią kobietę. W trakcie przeszukania jej domu znaleziono i zabezpieczono m.in. podrobioną pieczątkę lekarza, zaświadczenia medyczne, książeczki zdrowia, listy przewozowe i komputer. Zatrzymana przyznała się do zarzutów podszywania się pod lekarza i wystawiania fałszywych zaświadczeń i książeczek. Jak ustalili kryminalni, kobieta posługiwała się m.in. danymi nieżyjących już lekarzy medycyny pracy.

Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz niej, odpowiedzialność poniosą również osoby, które kupiły przez internet podrobioną dokumentację.

Więcej: www.warszawa.eska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum