Matka Zbigniewa Ziobry skarży się do Strasburga ws. śmierci męża

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 09 października 2017 10:03

Krystyna Kornicka-Ziobro złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu ws. śmierci jej męża i ojca ministra sprawiedliwości. Twierdzi, że podczas leczenia specjaliści Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie dopuścili się zaniedbań, a późniejsze postępowanie karne było nierzetelne.

Matka Zbigniewa Ziobry skarży się do Strasburga ws. śmierci męża
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Trybunał zdecydował już, że do 18 stycznia 2018 r. polski rząd ma się odnieść do skargi i wyjaśnić m.in., z czego wynika tak długie postępowanie przed sądami. Sprawa ciągnie się bowiem od 2006 r. - informuje Dziennik Polski.

Jak przypomina, do ogłoszenia nieprawomocnego wyroku w lutym br. doszło po pięciu bardzo emocjonujących rozprawach, na których obie strony w ostrych słowach walczyły o uznanie swoich racji. Prokurator domagał się dla Dariusza D., lekarza, który według oskarżyciela najbardziej przyczynił się do śmierci pacjenta, kary dwóch lat bezwzględnego więzienia. Dla pozostałej trójki oskarżyciel wnosił o wyroki w zawieszeniu.

Sąd nie dopatrzył się jednak przy leczeniu Jerzego Ziobry działań lekarzy, które miałyby doprowadzić do śmierci pacjenta. Specjaliści zostali uniewinnieni.

Ojciec Zbigniewa Ziobry był leczony od 22 czerwca 2006 r. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarł 2 lipca 2006 r.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum