Małopolskie: w ramach protestu złożyli wypowiedzenia - wesprze ich OZZL

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 23 września 2011 11:59

ZK OZZL zadeklarował, że udzieli lekarzom zwalniającym się z Samodzielnego Gminnego ZOZ w Chełmku (województwo małopolskie) pomocy prawnej i finansowej. Zwróci się również do organu założycielskiego SGZOZ w Chełmku z wnioskiem o odwołanie dyrektora.

Małopolskie: w ramach protestu złożyli wypowiedzenia - wesprze ich OZZL
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy informuje w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej, że działania dyrektora SGZOZ w Chełmku podejmowane wobec lekarzy związkowców są "bezprawne i naruszają przepisy prawa pracy oraz przepisy o związkach zawodowych". Chodzi m.in. o wręczenie wypowiedzenia lekarzowi, który jest chronionym prawnie działaczem związkowym, bez zgody organizacji zakładowej.

Z kolei Zarząd Regionu Małopolskiego OZZL wskazuje, że dyrektor ingeruje w działanie związku w sposób, ”który może sugerować niedopuszczalne podsłuchiwanie posiedzeń zarządu zakładowej organizacji związkowej lub inne formy inwigilacji”.

Jak informuje ZR Małopolskiego OZZL, lekarze zatrudnieni w SGZOZ w Chełmku, w proteście przeciwko działaniom dyrektora zakładu, złożyli wypowiedzenia z pracy. 

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum