Małopolskie: śmierć noworodka, prokuratura bada sprawę

Autor: limanowa.in/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2014 09:07

W Szpitalu Powiatowym w Limanowej (Małopolskie) w trakcie porodu zmarł noworodek. Rodzina złożyła doniesienie do prokuratury, która wszczęła postępowanie. Do prokuratury złożył też zawiadomienie szpital - informuje portal limanowa.in.

Kobieta zgłosiła się do limanowskiego szpitala do porodu, po terminie, w dniu wyznaczonym przez lekarza prowadzącego. Ciąża przebiegała bez komplikacji. Lekarze wykonali cesarskie cięcie. Dziecko porodu nie przeżyło.

Rodzina złożyła 18 lutego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury. Dotyczy ono lekarzy oddziału ginekologiczno-położniczego. Również dyrektor szpitala Marcin Radzięta zawiadomił o zdarzeniu prokuraturę. Wszczęła ona postępowanie ws. narażenia na utratę życia i spowodowania nieumyślnego zgonu noworodka.

Wdrożone zostało też wewnętrzne postępowanie wyjaśniające przez funkcjonujący w szpitalu zespół ds. zdarzeń niepożądanych. Szpital zwrócił się także o pomoc w wyjaśnianiu przyczyn zgonu noworodka do wojewódzkich konsultantów z dziedziny ginekologii i położnictwa prof. dr hab. Antoniego Basty oraz neonatologii prof. dr hab. Ryszarda Lauterbacha.

- Staramy się postępować niezwykle starannie, tak aby w niczym nie utrudniać rzetelnego wyjaśnienia sprawy. Zabezpieczyliśmy dokumentację medyczną, zespół poprosił lekarzy zaangażowanych w sprawę o złożenie wyjaśnień, poprosiliśmy o pomoc konsultantów. Te działania gwarantują, w mojej ocenie, iż cała sprawa zostanie rzetelnie wyjaśniona - powiedział Marcin Radzięta.

Więcej: www.limanowa.in

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum