×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Małopolskie: rodzice, którzy słuchali znachora usłyszeli wyrok

Autor: PAP/Rynek Zdrowia04 grudnia 2015 20:14

Oskarżeni o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad swoją półroczną córką oraz nieumyślne spowodowanie jej śmierci, zostali w piątek (4 grudnia) skazani na pół roku pozbawienia wolności. Do więzienia jednak nie trafią.

Małopolskie: rodzice, którzy słuchali znachora usłyszeli wyrok
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Gazeta Krakowska, rodzice półrocznej dziewczynki z Brzeznej oskarżeni byli o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad swoją półroczną córeczką oraz nieumyślne spowodowanie jej śmierci.

Mieli nieprawidłowo odżywiać córkę. Jak wykazała sekcja zwłok, dziewczynka zmarła w 16 kwietnia 2014 r. wskutek niedożywienia i skrajnego wyniszczenia organizmu. Oskarżonym groziło 10 lat więzienia.

Proces w sprawie śmierci dziewczynki, gdzie na ławie oskarżonych zasiada również Marek H., sądecki znachor, który miał dawać rodzicom dziewczynki wskazówki co do jej leczenie i żywienia, jest w całości utajniony.

Jawny był jedynie wyrok. Małżeństwo ma m.in. obowiązek poddać się psychoterapii dla osób z zaburzeniami osobowości z nastawieniami urojeniowymi, cechami osobowości bierno-zależnej oraz elementami myślenia magicznego. Nie mogą też kontaktować się ze znachorem.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum