Małopolskie: na działce znaleziono odpady medyczne. Z krakowskiego szpitala?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2012 13:11

Szkiełka laboratoryjne i kostki parafinowe, wykorzystywane do badań histopatologicznych, znaleziono pod ziemią na prywatnej działce w miejscowości Zalas. Prokuratura sprawdza, czy znalezisko to odpady medyczne z krakowskich szpitali - informuje Gazeta Wyborcza.

W Zalasie już dwa tygodnie temu po raz pierwszy pojawiła się prokuratura. Wtedy krakowskim śledczym nie udało się potwierdzić informacji, że na prywatnej działce w tej miejscowości znajdowały się ukryte odpady medyczne. Doniesienie w tej sprawie złożył jeden z pracowników firmy zajmującej się utylizacją niebezpiecznych substancji.

Przez kilka godzin poszukiwań koparka oprócz gruzów nie natrafiła na ślady odpadów, choć przekopała ziemię na trzy metry w głąb.

Teraz za poszukiwania na podejrzanej działce zabrała się osoba, która złożyła doniesienie. - Kopiąc na działce w innym miejscu i ponad metr głębiej natrafiła na resztki szkieł i kostki parafinowe, które służą do przygotowywania próbek laboratoryjnych.

Wezwana na miejsce prokuratura stwierdziła, że znalezisko to pozostałości po laboratoryjnych narzędziach. Śledczy zakładają, że zidentyfikują szpital, z którego pochodzą szkła, a dzięki temu dowiedzą się, która firma była odpowiedzialna za ich utylizację.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum