Małopolskie: lekarz orzecznik z Nowego Targu usłyszał zarzut korupcyjny

Autor: KWP w Krakowie/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2014 12:58

Policjanci z wydziału do walki z korupcją KWP w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Nowego Targu (Małopolskie) zatrzymali 60-letniego lekarza orzecznika, który, jak wynika z ustaleń, uzależnił przyznanie pacjentowi renty KRUS od korzyści majątkowej.

W wyniku tzw. kontrolowanego wręczenia korzyści majątkowej policjanci uzyskali dowody pozwalające na przedstawienie zarzutu korupcyjnego 60-letniemu lekarzowi. Z informacji posiadanych przez policjantów wynikało, że lekarz uzależnia przyznanie pacjentowi renty KRUS od korzyści majątkowej. Pomimo wskazań medycznych zawartych w dokumentach świadczących o tym, że renta powinna być przyznana, człowiek ten miał zapłacić za uzyskanie orzeczenia 500 złotych.

9 lipca br., doszło do tzw. kontrolowanego wręczenia korzyści majątkowej, w wyniku którego uzyskano niezbite dowody, pozwalające na przedstawienie zarzutu korupcyjnego 60-letniemu lekarzowi.

W prowadzonym śledztwie zostanie zabezpieczona dokumentacja medyczna lekarza orzecznika, ponieważ takich przypadków najprawdopodobniej mogło być więcej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum