PAP/Rynek Zdrowia | 04-04-2011 15:47

Małopolskie: jest ugoda w procesie anestezjologa

Ugodą zakończył się proces anestezjologa pozwanego za wykorzystanie seksualne pacjentki podczas zabiegu odtruwania alkoholowego - poinformował w poniedziałek ( 4 kwietnia) Sąd Okręgowy w Krakowie.

Kobieta, która domagała się 100 tys. zł odszkodowania, na mocy ugody zawartej z lekarzem otrzyma 50 tys. zł i zrezygnuje z dalszych roszczeń.

– Z powodu zawarcia ugody proces został umorzony – powiedziała Angelika Michalik z biura prasowego sądu. Postanowienie nie jest prawomocne.

Lekarz anestezjolog w maju ub. r. został prawomocnie skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat i pozbawiony na 5 lat prawa do wykonywania zawodu. Sąd uznał go winnym doprowadzenia pacjentki podstępem, polegającym na podaniu środków uspokajających i nasennych, do obcowania płciowego.

Do zdarzenia doszło w lutym 2007 roku w prywatnym mieszkaniu pacjentki. Pokrzywdzona z ogłoszenia w gazecie wezwała lekarza zajmującego się detoksykacją poalkoholową. Doniesienie złożył dorosły syn, który wszedł wieczorem do mieszkania i zobaczył nieprzytomną matkę i lekarza w dwuznacznej sytuacji.