Małopolskie: areszt dla znachora przedłużony

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2014 18:52

Sąd zdecydował o przedłużeniu tymczasowego aresztu o trzy miesiące Markowi Haslikowi, podejrzanemu o sprawstwo kierownicze, które miało doprowadzić do nieumyślnego spowodowania śmierci półrocznej Madzi z Brzeznej oraz leczenie bez uprawnień.

Rodzice zagłodzonej Magdy pozostaną w areszcie Dziecko zmarło w kwietniu. Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że przyczyną śmierci było wygłodzenie. Rodzice Madzi - Joanna i Michał P. usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślnego spowodowania śmierci córki. Oboje przebywają w areszcie. Zakończyli już obserwację psychiatryczną, ale na wyniki trzeba jeszcze czekać - informuje Gazeta Krakowska.

W toku śledztwa małżeństwo P. z Brzeznej przyznało, że korzystało z usług sądeckiego znachora i całkowicie zaufało mu w kwestii leczenia Madzi.

Haslik został aresztowany w maju na trzy miesiące, a wszystko wskazuje na to, że za kratkami spędzi kolejne trzy, choć obrońca znachora ma jeszcze kilka dni na złożenie zażalenia na decyzję sądu. Śledczy w dalszym ciągu apelują do osób, które posiadają wiedzę na temat działalności Marka Haslika, bądź korzystających z jego usług, o kontakt z policją lub bezpośrednio z prokuraturą prowadzącą postępowanie. Każda informacja może okazać się ważna.

Więcej: http://www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum