Małopolska: zarzuty dla lekarzy m.in. za śmierć bliźniąt

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 grudnia 2014 14:47

Zarzut narażenia ciężarnej na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia usłyszało dwóch lekarzy szpitala w Limanowej. Kolejnemu lekarzowi śledczy zarzucają spowodowanie śmierci bliźniąt - poinformował w piątek (5 grudnia) Waldemar Starzak z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

Małopolska: zarzuty dla lekarzy m.in. za śmierć bliźniąt

Jak dodał prokurator, dwóch lekarzy nie przyznało się do narażenia 23-letniej ciężarnej na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - to ordynator oddziału ginekologii i położnictwa i jego zastępca. Dyżurujący wówczas lekarz, któremu zarzuca się spowodowanie śmierci bliźniąt, ma zostać przesłuchany w przyszłym tygodniu. Po zdarzeniu lekarz został zwolniony z lecznicy.

Za nieumyślne narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi lekarzom kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

23-letnia ciężarna w czerwcu 2012 r. zgłosiła się do szpitala powiatowego w Limanowej będąc w siódmym miesiącu bliźniaczej ciąży. Kobieta, której odeszły wody płodowe, całą noc czekała na pomoc lekarską. Rano, kiedy wykonano cięcie cesarskie, bliźnięta nie żyły.

Według biegłych doszło do zaniedbań lekarskich; ciąża była źle prowadzona, m.in. badano czynność serca tylko jednego płodu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum