MZ znosi zarządzenie ws. zespołu ds. projektu ustawy o przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów

Autor: RCL/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2019 14:10

Na stronie Dziennika Urzędowego Ministerstwa Zdrowia zostało opublikowane zarządzenie ministra zdrowia z dnia 29 stycznia 2019 r. uchylające zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw opracowania projektu ustawy regulującej kwestie pobierania, przechowywania, przeszczepiania i zastosowania u ludzi komórek, tkanek i narządów.

MZ znosi zarządzenie ws. zespołu ds. projektu ustawy o przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. Fot. PTWP

Nowe zarządzenie zastąpiło zarządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 maja 2017 r. (Dz. Urz. Min. Zdrow. poz. 58). Do zadań Zespołu należało przygotowanie projektu ustawy regulującej kwestie pobierania, przechowywania, przeszczepiania i zastosowania u ludzi komórek, tkanek i narządów wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji, przedstawienie ministrowi właściwemu do spraw zdrowia, nie później niż do dnia 31 grudnia 2017 r., projektu.

Zgodnie z rozwiązanym zarządzeniem, zespół pracujący nad projektem wspomnianej ustawy, miał ulec rozwiązaniu z dniem przekazania ministrowi właściwemu do spraw zdrowia opracowanego projektu ustawy regulującej kwestie pobierania, przechowywania, przeszczepiania i zastosowania u ludzi komórek, tkanek i narządów wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Więcej: dziennikmz.mz.gov.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum