MZ zakaże używania e-papierosów w miejscach publicznych

Autor: gazetaprawna.pl/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2015 09:36

Minister Konstanty Radziwiłł chce wprowadzić zakaz używania e-papierosów w miejscach publicznych. - Jest tak zdeterminowany, że prędzej nie wejdzie program bezpłatnych leków dla seniorów, niż ugnie się pod naciskami koncernów papierosowych - mówi Gazecie Prawnej jeden urzędników resortu.

MZ zakaże używania e-papierosów w miejscach publicznych
FOT. Flickr.com (CC BY 2.0)

Twarde stanowisko MZ znajduje odzwierciedlenie w dokumencie wskazującym kwestie do rozwiązania. A wśród nich: ”wyeliminowanie problemu palenia tytoniu”. - To nie przypadek, że mowa o wyeliminowaniu, a nie o ograniczeniu - zauważa wysokiej rangi urzędnik MZ.

Ma to się stać przy okazji implementacji dyrektywy tytoniowej. Polska ustawa musi wejść w życie najdalej do 20 maja 2016 r. Nowe uregulowania znajdą się w nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Będą bardziej rygorystyczne niż unijne przepisy.

Projektodawca skupił się na problemie e-papierosów, które stają się coraz popularniejsze, a nadal wymykają się polskiemu prawu. Przepisy mają m.in. zakazać sprzedawania elektronicznych papierosów na odległość, czyli przede wszystkim przez internet. Kłopot będą mieli również sami e-palacze. Nie będą już mogli wciągać dymu w miejscach publicznych.

Czytaj: www.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum