MZ: rozporządzenie ws. czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych

Autor: Dziennik Ustaw/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2020 18:46

Na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego pojawiło się rozporządzenie z 23 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

MZ: rozporządzenie ws. czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych
Fot. Śląski Uniwersytet Medyczny

Jak informuje MZ w związku ze stanem epidemii na terenie Polski, zarządza się, że w okresie od 26 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie uczelni medycznych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw zdrowia przez: zawieszenie kształcenia na studiach i na studiach podyplomowych. Ogranicza się również obowiązek świadczenia pracy przez pracowników uczelni medycznych na ich terenie, z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne do zapewnienia ciągłości funkcjonowania uczelni.

W okresie, o którym mowa uczelnie medyczne, które dysponują infrastrukturą i oprogramowaniem umożliwiającymi prowadzenie zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, prowadzą zajęcia z wykorzystaniem tych metod i technik niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie kształcenia.

W przypadku prowadzenia zajęć na odległość weryfikacja osiągniętych efektów uczenia się określonych w programie kształcenia może odbywać się poza siedzibą uczelni lub poza jej filią z wykorzystaniem technologii informatycznych zapewniających kontrolę przebiegu weryfikacji osiągniętych efektów uczenia się oraz jego rejestrację.

Uczelnia medyczna, która w okresie zawieszenia kształcenia na studiach prowadziła zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, może kontynuować prowadzenie zajęć z wykorzystaniem tych metod i technik po zakończeniu okresu zawieszenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do dnia 30 września 2020 r.

Rozporządzenie wchodzi w życie 26 marca 2020 r.

Więcej: dziennikustaw.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum