×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

MZ: rozporządzenie refundacyjne przekazane do konsultacji

Autor: MZ/Rynek Zdrowia01 grudnia 2011 17:10

Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji projekt rozporządzania w sprawie wymagań jakie stawiane będą wnioskom o refundację i ustalenie ceny leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, czy wyrobu medycznego.

MZ: rozporządzenie refundacyjne przekazane do konsultacji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia dotyczy minimalnych wymagań, jakie muszą spełniać analizy zawarte w uzasadnieniu wniosku o objęcie refundacją i ustalenie urzędowej ceny zbytu leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego oraz wniosku o podwyżce urzędowej ceny zbytu leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego objętego refundacją.

Jest to projekt rozporządzania do ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych z dnia 12 maja 2011 r.

Termin wejścia w życie projektowanego rozporządzanie ustalono na 1 stycznia 2012 r. czyli na dzień wejścia w życie ustawy refundacyjnej. W uzasadnieniu przedstawionym przez resort zdrowia czytamy, że termin wejścia w życie rozporządzania jest podyktowany koniecznością zapewnienia jednolitości dokumentacji przewidzianej przez ustawę.

Projekt rozporządzenia został przekazany do uzgodnień zewnętrznych 30 listopada. Termin zgłaszania uwag upływa 7 grudnia.

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze