×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

MZ: projekt rozporządzenia ws. rejestru niespokrewnionych dawców szpiku

Autor: MZ/Rynek Zdrowia30 października 2015 19:35

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniający rozporządzenie ws. centralnego rejestru niespokrewnionych dawców szpiku i krwi pępowinowej.

MZ: projekt rozporządzenia ws. rejestru niespokrewnionych dawców szpiku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Projektowe rozporządzenie zmienia rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 25 kwietnia 2006 r. w sprawie centralnego rejestru niespokrewnionych dawców szpiku i krwi pępowinowej (Dz. U. Nr 79, poz. 557) realizujące upoważnienie ustawowe zawarte w art. 16 ust. 8 ustawy z dnia 1 lipca 2005 r. o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów (Dz. U. z 2015 r. poz. 793).

Projekt przewiduje prowadzenie rejestru tylko w formie elektronicznej, a nie jak dotychczas w formie pisemnej i elektronicznej.

Z punktu widzenia zadań centralnego rejestru, wobec znacznego rozwoju oprogramowania,
posiadanie kart w formie pisemnej jest zbędne i nie znajduje uzasadnienia, także z punktu widzenia ochrony danych osobowych. Przy obecnych znacznych zasobach centralnego rejestru, dokumentacja w formie papierowej zajmowałaby także bardzo dużą powierzchnię magazynową, co wymagałoby ponoszenia dodatkowych kosztów przez Poltransplant.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum