MZ: projekt rozporządzenia ws. czynników szkodliwych w materiałach budowlanych

Autor: RCL/Rynek Zdrowia • • 26 października 2020 16:37

W poniedziałek (26 października) na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowane został do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia wydzielanych przez materiały budowlane, urządzenia i elementy wyposażenia w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi.

MZ: projekt rozporządzenia ws. czynników szkodliwych w materiałach budowlanych
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Rekomendowanym rozwiązaniem w projekcie rozporządzenia jest określenie czynników szkodliwych dla zdrowia wydzielanych przez materiały budowlane, urządzenia i elementy wyposażenia w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi oraz ich dopuszczalnego stężenia i natężenia.

Wprowadzane regulacje umożliwią pomiar czynników szkodliwych dla zdrowia wydzielanych przez materiały budowlane, urządzenia i elementy wyposażenia w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi przez wskazanie dopuszczalnego stężenia i natężenia tych czynników.

Oczekiwanym efektem będzie zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego osób przebywających w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum