RCL/Rynek Zdrowia | 26-10-2020 16:37

MZ: projekt rozporządzenia ws. czynników szkodliwych w materiałach budowlanych

W poniedziałek (26 października) na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowane został do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia wydzielanych przez materiały budowlane, urządzenia i elementy wyposażenia w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Rekomendowanym rozwiązaniem w projekcie rozporządzenia jest określenie czynników szkodliwych dla zdrowia wydzielanych przez materiały budowlane, urządzenia i elementy wyposażenia w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi oraz ich dopuszczalnego stężenia i natężenia.

Wprowadzane regulacje umożliwią pomiar czynników szkodliwych dla zdrowia wydzielanych przez materiały budowlane, urządzenia i elementy wyposażenia w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi przez wskazanie dopuszczalnego stężenia i natężenia tych czynników.

Oczekiwanym efektem będzie zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego osób przebywających w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl