MZ: nowe zakresy czynności sekretarzy i podsekretarzy stanu oraz dyrektora generalnego

Autor: Dziennik Urzędowy MZ/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2020 14:51

W piątek (8 maja) w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia opublikowane zostało zarządzenie w sprawie zakresu czynności sekretarzy i podsekretarzy stanu oraz dyrektora generalnego w Ministerstwie Zdrowia, które dokonuje zmian w podziale kompetencji.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Według rozporządzenia nadzór nad kluczowym w dobie epidemii koronawirusa Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładem Higieny w Warszawie objął wiceminister Waldemar Kraska, który jest także członkiem Komitetu do Spraw Europejskich oraz przewodniczącym Zespołu Zarządzania Kryzysowego Ministra Zdrowia.

Ponadto wiceminister Kraska przejął między innymi nadzór nad instytutami, m.in. Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładem Higieny w Warszawie, Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie, Instytutem Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie czy Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Wiceminister Sławomir Gadomski, według nowego podziału kompetencji przejął m.in. nadzór nad Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji „Poltransplant” w Warszawie, Krajowego Centrum Bankowania Tkanek i Komórek w Warszawie, Bankiem Tkanek Oka w Warszawie oraz Narodowym Instytutem Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie.

Więcej: dziennikmz.mz.gov.pl.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum