MZ: nowe wzory karty urodzenia i karty martwego urodzenia
Ministerstwo Zdrowia przypomina, że 15 grudnia 2017 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia określające nowe wzory karty urodzenia i karty martwego urodzenia.

Najważniejsze zmiany dotyczą informacji o poprzednich ciążach i porodach matki dziecka: obecnie należy wpisać liczbę dzieci dotychczas urodzonych przez matkę - bez aktualnego urodzenia.
Ministerstwo zwraca się z prośbą o zapoznanie pracowników podmiotów leczniczych ze zmianami. Rzetelne dane o liczbie i kolejności urodzonych dzieci mają duże znaczenie m.in. dla prowadzenia polityki w zakresie rodzin wielodzietnych, w tym realizacji i monitorowania programu 500+.
Podstawa prawna prawną zmian jest rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie wzoru karty urodzenia i karty martwego urodzenia (Dz. U. poz. 2305)
Więcej: www.mz.gov.pl
ZOBACZ KOMENTARZE (0)