MPiPS: składka zdrowotna powinna być oddzielona od statusu bezrobotnego

Autor: gazetaprawna.pl/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2013 09:49

Dr Jacek Męcina, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej zaznacza, że istnieje międzyresortowa zgoda co do tego, że ubezpieczenie zdrowotne nie może być ściśle powiązane z bezrobociem.

MPiPS: składka zdrowotna powinna być oddzielona od statusu bezrobotnego

Jego zdaniem, dla osiągnięcia pełnej efektywności pośrednictwa pracy niezbędne jest rozwiązanie problemu składki zdrowotnej, która musi być oddzielona od statusu bezrobotnego. Wówczas w urzędach będą rejestrowane jedynie osoby zainteresowane podjęciem pracy - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Jacek Męcina przypomina, że pewne ustalenia już są, ale nadal istnieją różnice zdań co do ostatecznych zapisów. Potrzebne są uzgodnienia na styku trzech ministerstw - pracy, zdrowia i finansów, doprecyzowania wymaga bowiem m.in. kwestia przepływów finansowych wynikających z takiej zmiany.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej podkreśla, że nowe rozwiązanie nie pozbawi nikogo ani świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego, ani pomocy ze strony urzędów pracy. Chodzi o to, aby zmiana ta weszła w życie łącznie z reformą urzędów pracy.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum