Łuków: zarzuty ws. zaniedbania opieki nad dzieckiem dotyczą dwóch pielęgniarek

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2015 19:43

Rodzice dzieci przebywających w szpitalu w Łukowie zostali skonfrontowani ze wszystkimi pielęgniarkami i wskazali te, które miały zaniedbywać 13-miesięczną Zosię, podopieczną domu dziecka.

Łuków: zarzuty ws. zaniedbania opieki nad dzieckiem dotyczą dwóch pielęgniarek
Fot. Archiwum

Grzegorz Gomoła, dyrektor szpitala w Łukowie podkreślił, że na 18 pielęgniarek zarzuty postawiono tylko dwóm. Pozostałe zostały od razu oczyszczone i wykluczone z dalszego postępowania przez skarżących - informuje tvn24.pl

13-miesięczna dziewczynka przebywała w szpitalu w Łukowie od grudnia 2014 do stycznia 2015 roku. Według matek innych dzieci hospitalizowanych na oddziale łukowskiego szpitala, pielęgniarki nie zajmowały się dziewczynką tak jak powinny. Zosia miała być wygłodzona i brudna. Kobiety, jako dowód, przedstawiły zarejestrowane przez siebie filmy.

Czytaj: Łuków: personel szpitala "zapomniał" o małej pacjentce z domu dziecka?

Szpital wdrożył procedury wyjaśniające. Dyrektor zawiadomił też rzecznika odpowiedzialności zawodowej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Siedlcach. W czwartek (12 marca) ma się odbyć kontrola krajowego konsultanta w dziedzinie pediatrii, a w piątek (13 marca) krajowego konsultanta w dziedzinie pielęgniarstwa.

Sprawą małej Zosi zajęła się także prokuratura.

Więcej: www.tvn24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum