Lubuskie: policja rozbiła grupę oszustów oferujących specyfiki na odchudzanie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2013 11:26

Gorzowska policja rozbiła grupę oszustów, którzy wyłudzali pieniądze oferując w internecie specyfiki na odchudzanie. Zamiast nich klienci otrzymywali paczki ze styropianem. Ustalono, że oszukanych zostało w ten sposób ponad 330 osób.

Lubuskie: policja rozbiła grupę oszustów oferujących specyfiki na odchudzanie

Jak poinformował w poniedziałek (11 lutego) PAP rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny, zarzuty przedstawiono dotychczas sześciu osobom. Wśród podejrzanych są mieszkańcy Gorzowa i województwa dolnośląskiego w wieku od 17 do 31 lat. Trzech z nich zostało aresztowanych. Wszystkim grozi od pół roku do ośmiu lat więzienia.

Według policji od marca 2012 r. podejrzani rozkręcili przestępczy interes, polegający na oferowaniu w internecie leków na odchudzanie. Nabywca wpłacał nawet kilkaset złotych na podane konto bądź płacił gotówką za bezwartościową paczkę.

Dotychczas śledczy potwierdzili ponad 330 przypadków takich oszustw. - Pokrzywdzonych może być jednak znacznie więcej, ponieważ przesyłki trafiały do licznych odbiorców w całym kraju - wyjaśnił Konieczny.

Przełom w śledztwie nastąpił pod koniec stycznia. Wówczas policja zatrzymała na poczcie jednego z podejrzanych, który wysyłał następną partię paczek wypełnionych styropianem.

Kolejne ustalenia doprowadziły śledczych do mieszkania wynajętego przez członków grupy w centrum Gorzowa. Znaleziono stanowisko do pakowania przesyłek, dokumenty i karty płatnicze używane przez oszustów oraz gotówkę.

Śledztwo w tej sprawie realizują funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej w Gorzowie pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum