Lubuskie: lekarz podejrzany o pracę pod wpływem środków odurzających

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2011 14:19

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi lekarzowi z oddziału intensywnej terapii w Gubinie, który usłyszał zarzut narażenia pacjentów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

Jak poinformowała Justyna Migdalska z lubuskiej policji, 4 stycznia br. policja otrzymała informację, że lekarz w szpitalu w Gubinie, 46-letni anestezjolog, być może pracuje pod wpływem środków odurzających.

– Wygląd i zachowanie lekarza mogły wskazywać, że najprawdopodobniej znajdował się pod działaniem substancji odurzających i w takim stanie, jako anestezjolog, brał udział w wykonywanych zabiegach medycznych. Pobrano od niego krew do badań – powiedziała Migdalska.

Badania wykazały obecność we krwi lekarza środków z grupy opioidów. Biegli orzekli, że ich stężenie mogło narazić pacjentów na utratę życia lub zdrowia.

Mężczyzna pracuje w zawodzie od 21 lat. Jak podała nadzorująca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, już wcześniej miał problemy z rozliczaniem się ze środków odurzających w innych szpitalach. Było to przedmiotem postępowań karnych. Prokurator wydał postanowienie o zawieszeniu 46-latka w wykonywaniu zawodu lekarza.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum