Lubuskie: PiS chce odwołania marszałek - poszło o szpital

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2013 17:37

PiS rozmawia z lewicą, bo chce odwołać marszałek Elżbietę Polak. Za szpital. Gorzowska radna sejmiku Elżbieta Płonka twierdzi, że PiS potrzebuje jeszcze trzech głosów, aby złożyć wniosek.

Lubuskie: PiS chce odwołania marszałek - poszło o szpital
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zdaniem polityków PiS rezygnacja Marka Twardowskiego, dyrektora Szpitala Wojewódzkiegow Gorzowie ostatecznie obnażyła "niekompetencję" marszałek Polak i ona sama też powinna zrezygnować.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Prawo i Sprawiedliwość, które ma w lubuskim sejmiku pięciu radnych, negocjuje z klubem radnych sejmiku SLD. Ich celem jest pozyskanie głosów tego ugrupowania za odwołaniem marszałek Polak.

PiS wniosek przygotowało już wcześniej i rezygnacja dyrektora szpitala Marka Twardowskiego niczego nie przyspiesza. Liczy jednak, że zmieni się nastawienie radnych lewicy, którzy do tej pory nie kwapili się, by poprzeć ich wniosek. W tych okolicznościach powinni zmienić zdanie. Mają dać odpowiedź za kilka dni.

Płonka przekonuje, że szpitalne zamieszanie w całości jednak obciąża marszałek, która "zupełnie nie znała realiów" tej lecznicy.

Wiecej: gorzow.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum