Lublin: zdaniem sądu dyrektor COZL została zwolniona zgodnie z prawem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2016 11:01

Sąd uznał, że wojewoda lubelski nie miał racji unieważniając decyzję zarządu województwa o dyscyplinarnym zwolnieniu Elżbiety Starosławskiej, byłej już dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej - informuje Gazeta Wyborcza.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej; FOT. Wojciech Nieśpiałowski/Dziennik Wschodni

Decyzję o zwolnieniu prof. Starosławskiej zarząd województwa podjął pod koniec marca. Na początku marszałek Sławomir Sosnowski zdecydował, że rozwiąże umowę o pracę z szefową COZL. Jednak po kontroli finansów w Centrum zdecydował zwolnić ją dyscyplinarnie. Decyzja o dyscyplinarnym zwolnieniu prof. Starosławskiej nie spodobała się jednak wojewodzie, który ją unieważnił.

W uzasadnieniu unieważniającej decyzji, Przemysław Czarnek napisał, że zarząd województwa rozwiązując umowę z prof. Starosławską powinien wskazać "ciężkie naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych". Zdaniem wojewody nie przeprowadzono "analizy uwzględniającej orzecznictwo sądowe i stanowisko kompetentnych organów".

Zarząd województwa złożył w tej sprawie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W czwartek (29 czerwca) ten uznał, że wojewoda nie miał racji unieważniając uchwałę zarządu. - Z żadnej części uzasadnienia wojewoda nie wykazał jakiegokolwiek naruszenia prawa, a tym bardziej istotnego naruszenia - uzasadniała wyrok sędzia sprawozdawca Marta Laskowska-Pietrzak.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum