Lublin: zarzuty korupcji dla lekarza i b. dyrektora

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 25 października 2013 09:37

Lekarz i były dyrektor ekonomiczny z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie odpowiedzą za korupcję. Według śledczych brali pieniądze od producenta implantów ortopedycznych - opisuje Kurier Lubelski.

Lublin: zarzuty korupcji dla lekarza i b. dyrektora

Jak informuje Dziennik Wschodni, według prokuratury łapówki trafiały na tajne konto w Szwajcarii. W zamian firma wygrywała przetargi.

Zarzuty dla lekarzy z Lublina to część największego w Polsce śledztwa w sprawie korupcji w służbie zdrowia. Prowadzi je prokuratura w Katowicach, współpracując z amerykańskim FBI. Śledczy zza oceanu badają działalność firmy Stryker, producenta implantów ortopedycznych.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w firmie działał specjalny fundusz łapówkowy. Korzystali z niego m.in. lekarze z Polski. Katowickie śledztwo dotyczy 60 szpitali w całym kraju, również w Lublinie. Korupcyjne zarzuty dotyczą lat 2002-2004.

Postawiono je dwóm osobom związanym z SPSK 4 w Lublinie. Jedna z nich to ortopeda. Lekarz miał konto w szwajcarskim banku, na które firma Stryker przylała 4,5 tys. i 2,9 tys. franków szwajcarskich. Za korupcję odpowie również były dyrektor ekonomiczny w SPSK 4.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum