Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 20-05-2015 11:21

Lublin: prodziekan Wydziału Lekarskiego UM z zarzutami za jazdę "po spożyciu"

Są zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości dla prof. Krzysztofa C. prodziekana Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Profesor został też zawieszony w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego.

Fot. Archiwum

Krzysztof C. miał 2 marca br. niegroźny wypadek w Lublinie Na miejsce przybyli funkcjonariusze drogówki, którzy stwierdzili, że był on pod wpływem alkoholu (2 promile) - informuje Gazeta Wyborcza.

Policjanci jeszcze na miejscu kolizji wypisali Krzysztofowi C. wezwanie na przesłuchanie, ten jednak  nie stawił się na nie, a jego adwokat przedstawił zaświadczenie o chorobie profesora.

Mimo to przedstawiono mu zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Kolizję z innym pojazdem potraktowano jako wykroczenie. Profesorowi grozi kara do dwóch lat więzienia. Mimo raczej oczywistych okoliczności zdarzenia nie przyznał się on do winy.

Rzecznik UM Włodzimierz Matysiak zapewnia, że decyzją rektora Krzysztof C. został bezzwłocznie zawieszony w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego. Profesor nie kieruje już także Kliniką Gastroenterologii z Pracownią Endoskopową w SPSK4  w Lublinie.

Więcej: www.gazeta.pl