Lublin: pijany lekarz staranował trzy samochody

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2014 14:46

Sebastian N. 25 marca staranował swoim BMW trzy auta stojące na światłach. W środę, 9 kwietnia, policja podała wyniki badań krwi sprawcy. Pierwsze badanie wykazało, że mężczyzna miał we krwi 2,29 promili alkoholi, a po godzinie 1,83 promila.

Okulista Sebastian N. staranował samochody czekające na zmianę świateł na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Sikorskiego i Ducha. Uszkodzoną toyotą jechali policjanci z CBŚ i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze wysiedli z auta i skuli lekarza.

Z ich relacji wynikało, że Sebastian N. zachowywał się agresywnie i czuć było od niego woń alkoholu. Zaraz po zdarzeniu okulista nie zgodził się na badanie alkomatem, dlatego konieczne było pobranie od niego krwi na badanie. 

Sebastian N. nie był jeszcze przesłuchiwany.  Funkcjonariousze czekają na wynik badania na obecność narkotyków w jego organizmie. Cały czas trwają też przesłuchania świadków, którzy potwierdzają wcześniejsze ustalenia o przebiegu zdarzenia. Po tym co się stało dr  Adam Borowicz, dyrektor naczelny SPSK 1 w Lublinie, w którym Sebastian N. pracuje, zapowiadał, że zamierza tego lekarza zwolnić.

Dyrektor zapowiadał także wówczas, że wyśle do wojewody wniosek o skreślenie Sebastiana N. z listy lekarzy robiących specjalizację. Na razie taki wniosek nie wpłynął do urzędu.

Więcej: www.kurierlubelski.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum