Lublin: pielęgniarki nie popełniły przestępstwa, po prostu chorowały

Autor: kurierlubelski.pl/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2018 20:15

Prokuratura zakończyła postępowanie w sprawie pielęgniarek SPSK1 w Lublinie. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła dyrekcja szpitala. To była odpowiedź na masowe przechodzenie pielęgniarek na zwolnienia lekarskie w maju i czerwcu.

Lublin: pielęgniarki nie popełniły przestępstwa, po prostu chorowały
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

W szczytowym momencie w szpitalu na zwolnieniach chorobowych przebywało 176 osób z 600 osobowej kadry. Szpital musiał ograniczyć działalność. Przez pewien czas pacjenci byli przyjmowani tylko w przypadkach nagłych i pilnych.

Czytaj: Lublin: 53 pielęgniarki ze szpitala klinicznego na zwolnieniach lekarskich

Mimo zapewnień związków zawodowych, że masowe przechodzenie na zwolnienia lekarskie nie jest formą protestu, dyrektor złożył zawiadomienie do prokuratury. Swoje działanie motywował zagrożeniem zdrowia i życia pacjentów.

Tymczasem - jak informuje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie - postępowanie umorzono wobec braku znamion czynu zabronionego.

Kurier Lubelski przypomina, że podobne zarzuty pojawiły się też wobec personelu SPSK4 w Lublinie. W przypadku pracowników tej lecznicy prokuratura nadal prowadzi postępowanie.

Czytaj: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum