×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lublin: pędząca karetka o mały włos nie potrąciła kobiety na pasach

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia27 listopada 2017 13:44

Na policyjną skrzynkę "Stop agresji drogowej" trafiło nagranie, na którym widać ambulans pogotowia ratunkowego, który wyprzedzał przed przejściem dla pieszych, ale z powodu zbyt dużej prędkości stworzył zagrożenie dla pieszego, który znajdował się na środku przejścia.

Lublin: pędząca karetka o mały włos nie potrąciła kobiety na pasach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wyjaśnia w tvn24.pl nadkom. Renata Leszczka-Rusek, rzeczniczka lubelskiej policji, kierowca karetki wjechał na pasy z dużą prędkością. Widząc pieszą musiał gwałtownie zjechać na prawy pas.

Dodaje również, że na filmie nie widać, aby karetka poruszała się "na sygnale". Tymczasem zgodnie z przepisami, uprzywilejowanym jest pojazd, w którym włączona jest sygnalizacja świetlna oraz dźwiękowa.

Policja będzie ustalać, kto i w jakich okolicznościach siedział za kierownicą karetki. Wstępnie można mówić o naruszeniu artykułu Kodeksu drogowego, mówiącego o niezachowaniu należytej ostrożności i spowodowaniu zagrożenia drogowego.

Sytuacja miała miejsce 23 listopada przed godziną 21:30 w Alejach Racławickich, zaraz przy zjeździe z aleją Kraśnickiej w Lublinie. 

Więcej: kontakt24.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze