TVN24/Rynek Zdrowia | 27-11-2017 13:44

Lublin: pędząca karetka o mały włos nie potrąciła kobiety na pasach

Na policyjną skrzynkę "Stop agresji drogowej" trafiło nagranie, na którym widać ambulans pogotowia ratunkowego, który wyprzedzał przed przejściem dla pieszych, ale z powodu zbyt dużej prędkości stworzył zagrożenie dla pieszego, który znajdował się na środku przejścia.

Lublin: pędząca karetka o mały włos nie potrąciła kobiety na przejściu dla pieszych. Fot. Archiwum

Jak wyjaśnia w tvn24.pl nadkom. Renata Leszczka-Rusek, rzeczniczka lubelskiej policji, kierowca karetki wjechał na pasy z dużą prędkością. Widząc pieszą musiał gwałtownie zjechać na prawy pas.

Dodaje również, że na filmie nie widać, aby karetka poruszała się "na sygnale". Tymczasem zgodnie z przepisami, uprzywilejowanym jest pojazd, w którym włączona jest sygnalizacja świetlna oraz dźwiękowa.

Policja będzie ustalać, kto i w jakich okolicznościach siedział za kierownicą karetki. Wstępnie można mówić o naruszeniu artykułu Kodeksu drogowego, mówiącego o niezachowaniu należytej ostrożności i spowodowaniu zagrożenia drogowego.

Sytuacja miała miejsce 23 listopada przed godziną 21:30 w Alejach Racławickich, zaraz przy zjeździe z aleją Kraśnickiej w Lublinie. 

Więcej: kontakt24.tvn24.pl