Lublin: pacjent SOR kilka godzin leżał półnagi na podłodze?

Autor: polsatnews.pl/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2020 11:22

Według relacji świadka, mężczyzna, który trafił na SOR w SP ZOZ MSWiA w Lublinie, miał przez kilka godzin, bez spodni, leżeć na podłodze. Szpital tłumaczy, że choremu udzielono niezbędnej pomocy medycznej, ale w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi postępowanie sprawdzające.

Prokuratura prowadzi w tej sprawie postępowanie sprawdzające Fot. Archiwum

Mężczyzna miał trafić na SOR lubelskiego szpitala 30 stycznia. W rozmowie z polsatnews.pl świadek zdarzenia wskazywał, że pacjent "cały czas wzywał pomocy", jednak "nikt z personelu nie reagował". Na dowód przekazał zdjęcie, na którym - jak twierdzi - znajduje się opisywany chory. Fotografię opublikował wspomniany serwis - widać na niej wychudzonego, leżącego z głową pod łóżkiem pacjenta, który nie ma na sobie spodni.

Z relacji świadka wynika, że pracownicy szpitala, zamiast pomóc mężczyźnie, intensywnie wietrzyli pomieszczenie z powodu brzydkiego zapachu.

Jak podano w przesłanym przez lecznicę oświadczeniu, pacjent został znaleziony na ulicy przez przechodniów i przewieziony do szpitala. "Nie jest prawdą, że leżał na ziemi kilka godzin" - napisano. "Ze względu na stan pacjenta konieczna była toaleta jego ciała. Zgodnie z obowiązującą procedurą sanitarną personel medyczny przeszedł do pomieszczenia, aby zmienić odzież ochronną. W tym czasie pacjent samodzielnie zszedł z wózka i położył się na podłodze" - dodano.

We wtorek (4 lutego) rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała, że prowadzone jest postępowanie sprawdzające w tej sprawie.

Więcej: polsatnews.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum