Lublin: odpowiedzą za sprzedaż środków poronnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 września 2009 14:41

Małżeństwo z Lublina odpowie przed sądem za sprzedaż leków o właściwościach poronnych. Małżonkowie wykupili leki na podrobione recepty i oferowali je do sprzedaży w internecie.O tym, że akt oskarżenia w ich sprawie został skierowany do sądu poinformowała w środę (30 września) prokuratura.

Rzecznik Prokuratury Okregowej w Lublinie, Beata Syk-Jankowska poinformowała, że 24-letni Dawid M. i 26-letnia Magdalena M. są oskarżeni o usiłowanie udzielenia pomocy do przerwania ciąży, a Dawid M. także o podrobienie trzech recept. Małżonkowie przyznali się do winy.

Powiedzieli prokuratorom, że pomysł sprzedaży medykamentów wywołujących poronienie zaczerpnęli z internetu, i że kierowała nimi chęć zysku. Grozi im do trzech lat więzienia.

Dawid M. pracował w jednym z lubelskich szpitali. Wykradł stamtąd opieczętowane recepty, wypełnił je i wykupił w aptece leki, których skutkiem ubocznym mogło być poronienie. Prokuratura nie ujawnia nazwy preparatów. Następnie małżeństwo zamieściło w internecie ogłoszenia, że oferuje sprzedaż środków poronnych.

Jak ustaliła prokuratura, oferowane medykamenty kupiły dwie kobiety, które zapłaciły za nie małżeństwu M. po 1100 zł.

– Do poronień nie doszło ze względu na małą dawkę środka o działaniu poronnym w leku zażytym przez obie kobiety – powiedziała rzecznik.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum