Lublin: nie będzie zarzutów dla lekarzy

Autor: gazeta.pl/RynekZdrowia • • 26 lutego 2015 21:48

Prokuratura nie znalazła dowodów na winę lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie, którzy opiekowali się 24-letnią kobietę, która zmarła tuż po urodzeniu syna.

Lublin: nie będzie zarzutów dla lekarzy

Tym razem biegli z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przygotowali ekspertyzę w śledztwie wyjaśniającym okoliczności śmierci 24-letniej Moniki z Lublina. To już druga opinia w tej sprawie. Śledczy chcieli poznać stanowiska biegłego diabetologa i neonatologa.

Na początku listopada 2012 roku Monika urodziła zdrowego syna w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Wystąpiły jednak komplikacje, 24-latka krwawiła, przeniesiono ją na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie zmarła.

Dyrekcja szpitala zapewniała, że leczenie było prawidłowe, a Monika P. "nie była pozbawiona opieki". Kobieta rodziła siłami natury, choć chorowała na cukrzycę i naturalny poród mógł być niebezpieczny. Nie została skierowana na cesarskie cięcie. Matka 24-latki, po śmierci córki, zawiadomiła prokuraturę.

Od 2013 roku prokuratorskie śledztwo jest zawieszone, a opinia specjalistów z Łodzi, jak twierdzi prokuratura, nie daje podstaw do przedstawienia komukolwiek zarzutów.

Więcej: www.gazeta.pl

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum