Lublin: lekarz oskarżony o zły dobór leków

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2010 18:19

Prokuratura oskarżyła Jerzego O., ordynatora kliniki chirurgii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, o nieumyślne narażenie życia lub zdrowia dwójki dzieci.

Lekarz miał źle dobrać leki w czasie profilaktycznego leczenia przeciwgrzybicznego. Ordynator nie przyznaje się do winy. Sprawa dotyczy dwóch przypadków zachorowań niemowląt w okresie od czerwca do sierpnia 2005 r. Dzieci przeszły w szpitalu operacje, a następnie zachorowały na sepsę.

Według prokuratury Jerzy O. jest odpowiedzialny w obu przypadkach za zastosowanie po operacji nieprawidłowej profilaktyki przeciwgrzybiczej i zły dobór  leków. Prokuratura oskarżyła ordynatora o nieumyślne narażenie na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu małych pacjentów.

Jedno z dzieci zmarło, ale według ustaleń prokuratury, podjęte przez oskarżonego lekarza leczenie nie pozostawało w związku przyczynowo-skutkowym z tym wydarzeniem.

Jerzy O. nie przyznał się do winy. Złożył przed prokuratorem wyjaśnienia, w których m.in. kwestionuje zasadność pociągania go do odpowiedzialności karnej. Lekarzowi grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum