Lublin: lekarz oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci pacjentki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2011 15:14

O nieumyślne spowodowanie śmierci pacjentki oskarżyła prokuratura lubelskiego lekarza Andrzeja K. Wypisał on ze szpitala pacjentkę, choć powinna była w nim pozostać - zmarła ona tego samego dnia na zapalenie otrzewnej.

Lublin: lekarz oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci pacjentki

Akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu lekarzowi wpłynął do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku - poinformował w piątek (6 maja) rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie Artur Ozimek.

Andrzej K. nie przyznał się do winy; przed prokuratorem odmówił składania wyjaśnień - dodał Ozimek.

Pogotowie przywiozło mieszkankę Lublina Leokadię A. do tutejszego szpitala MSWiA w czerwcu 2010 roku. Kobieta miała dolegliwości przewodu pokarmowego, silne bóle brzucha. Wykonano jej podstawowe badania diagnostyczne; stwierdzono m.in. obecność gęstego płynu w jamie brzusznej.

Chirurg, który badał pacjentkę, zalecił konsultacje internistyczne i ginekologiczne. Jednak dyżurujący w szpitalnym oddziale ratunkowym Andrzej K. zdecydował następnego dnia o wypisaniu kobiety do domu. - Została wypisana do domu z uwagi na brak miejsc - powiedział Ozimek.

W domu jeszcze tego samego dnia nastąpiło pogorszenie stanu kobiety. Miała silne bóle brzucha, wymioty. Mimo interwencji pogotowia zmarła. Przyczyną śmierci okazała się perforacja jelita i zapalenie otrzewnej.

Andrzejowi K. grozi do 5 lat więzienia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum