Lublin: kolejny wyrok sądu lekarskiego ws. byłego ordynatora. Miał molestować lekarki

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 20 lipca 2017 10:28

Naczelny Sąd Lekarski utrzymał w środę (19 lipca) w mocy wyrok Okręgowego Sądu Lekarskiego w Rzeszowie i skazał byłego ordynatora oddziału gastroenterologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Lublinie za naruszenie etyki lekarskiej. Ale to nie koniec problemów 59-latka - przed sądem rejonowym toczy się sprawa karna.

Lublin: kolejny wyrok sądu lekarskiego ws. byłego ordynatora. Miał molestować lekarki
Sąd lekarski uznał, że były ordynator naruszył zasady etyki lekarskiej Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak zauważa mec. Andrzej Latoch, który reprezentuje poszkodowane lekarki również w procesie karnym, w ustnym uzasadnieniu wyroku sąd użył stwierdzenia, że były ordynator jest osobą zdemoralizowaną i ma złamany kręgosłup moralny. Według mecenasa tak mocne słowa sądu wskazują na bardzo wysoki poziom naruszenia zasad etycznych - informuje Dziennik Wschodni.

Wcześniej Okręgowy Sąd Lekarski w Rzeszowie ukarał mężczyznę pięcioletnim zakazem prowadzenia działalności dydaktycznej w służbie zdrowia i sprawowania funkcji kierowniczych w jednostkach opieki zdrowotnej.

Niezależnie od kłopotów zawodowych, 59-latkowi grożą również konsekwencje karne. W Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód toczy się proces karny - lekarz odpowiada za molestowanie seksualne podległych mu lekarek. Kolejna rozprawa odbędzie się 30 sierpnia.

Według śledczych, b. ordynator molestował kobiety przynajmniej od 2012 do 2015 r. Wobec trzech lekarek miał się dopuszczać tzw. „innych czynności seksualnych”. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum