Lublin: czterech lekarzy oskarżono o poświadczenie nieprawdy

Autor: TOK FM/Rynek Zdrowia • • 29 października 2009 15:07

Czterem lekarzom, w tym obecnemu komendantowi 1 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Lublinie nie umorzono aktu oskarżenia poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej mężczyzny, który nie chciał iść do wojska. Wniosek taki złożyła obrona, ale sąd go odrzucił.

Lekarze zasiądzą więc na ławie oskarżonych. Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Lublinie. Pierwsza rozprawa wyznaczona jest na 8 grudnia.

Lekarze odpowiedzą za poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej Pawła B. Mężczyzna miał kategorię A, ale nie chciał iść do armii. W 2000 r. znalazł lekarza ze szpitala wojskowego, który obiecał mu pomoc. Za kwotę 2,5 tysiąca złotych miał mu załatwić zaświadczenie o niezdolności do służby, a tym samym kategorię D. Paweł B. zapłacił i zaświadczenie dostał. Prokuraturze nie udało się jednak namierzyć doktora, któremu przekazał łapówkę.

Przed sądem staną więc tylko ci, którzy mieli wystawić chłopakowi fałszywe zaświadczenia o rzekomej poważnej chorobie nogi. Za poświadczenie nieprawdy może grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Oskarżeni nie przyznają się do winy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum